Türelmi időszak

A türelmi időszak a hitelkártya 30 napos elszámolási időszakát követő, általában 15 napos időszak, ami alatt következmények nélkül befizetheted a hitelkártya-tartozásod. Ez az az idő, amelynek lejártával a vissza nem fizetett költésre kamatszámítás indul. Egy másik következménye ennek az időszaknak, hogy ha a határidőig nem fizeted be a tartozásod, akkor késedelmi díjat számíthat fel a bank.

Egyes bankoknál külön díjért van olyan szolgáltatás, hogy a minimum visszafizetendő összeget automatikusan beszedik a bankszámládról. Előnye, hogy nem felejted el befizetni, de hátránya, hogy csak a minimum összeget szedi be a bank, nem a teljes tartozást, így kamatmentességről ebben az esetben szó sem lehet. Legfeljebb akkor, ha te külön befizetéssel kiegészíted a teljes tartozás összegére.

Mobil Aktív Plusz számlacsomag
  • 35 000 Ft jóváírás online számlanyitás esetén
  • korlátlanul ingyenes belföldi átutalás mobilalkalmazással
  • havidíj-mentes elektronikus szolgáltatások
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • MBH számlacsomagok 2024
    Bankszámla

    MBH számlacsomagok 2024

    Az MBH Banknál új ügyfelek a korábbi Budapest Bank mobilapplikációját és internetbankját használhatják. Bemutatjuk ezeket az ajánlatokat és a mobilbankjuk legérdekesebb funkcióit is.

    frissítve: 2024. április 1.
  • Szelfis online számlanyitáshoz mosolyog ez a lány
    Bankszámla

    Online számlanyitás 2024

    Eljött a kor, amelyben már nincs szükség arra, hogy bemenj egy bankba bankszámlát nyitni. Az interneten kényelmesen kiválaszthatod a számodra legkedvezőbb bankszámlát és utána a mobiltelefonodon elvégezhető az online számlanyitás, ha pár feltételnek megfelelsz. Ebben az útmutatóban részletesen írunk számodra az online bankszámlanyitáshoz szükséges lépésekről.

    frissítve: 2024. május 16.
  • QR kód lefényképezésével fizetés mobilról
    Bankszámla

    Így használd a mobilodat QR-kódos fizetésre

    A QR-kódos fizetés egy feltörekvőben lévő fizetési mód Magyarországon. Ez elsősorban abból következhet, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) egy fizetési szabványt épített rá, amit aztán az állam ingyenessé tett, hogy ezzel segítse az elterjedését a szintén ingyenes alternatíva, a bankkártyás fizetés mellett. Ebben az útmutatóban megismerkedhetsz a hazai azonnali fizetési rendszerre (AFR) épülő QR-kódos fizetéssel és bemutatjuk az alternatíváit is.

    frissítve: 2024. január 12.