Induló költségek

Induló költségek, kezdeti költségek vagy járulékos költségek néven is találkozhatsz vele.

A hitelfelvétellel járó kezdeti költségeket jelenti. Ide tartoznak azok a díjak és költségek, amelyeket a bank a hitel folyósításával összefüggésben felszámol neked.

Ezek a költségek a személyi kölcsönök esetében általában alacsonyak vagy akár nincsenek.

A jelzáloghiteleknél, lakáshiteleknél több díjra is számíthatsz, az összegük pedig összességében igen magas lehet, akár a több százezer forintot is elérheti. Ide tartoznak magával a hitelbírálattal és folyósítással kapcsolatos költségek, de az ingatlannal kapcsolatos díjak is, például a szerződéskötés díja, az ügyvédi költség, az értékbecslési díj, a folyósítás díja vagy a közjegyző díja.

A hitel induló költségeiről a bank előzetesen tájékoztat, és ezeknek a költségeknek a nagy részét - de nem mindet - a THM is tartalmazza. Az induló költségekre gyakran hirdetnek a bankok akciókat, amelyekben azok egy részét elengedik vagy visszafizetik. Hitelfelvételnél ezzel is érdemes számolni.

CSOK Plusz Lakáshitel
  • 2,89%-os akciós kamattal, THM 2,98%
  • Akció a kezdeti díjakra
  • Online hiteligénylés piaci kamatozású jelzáloghitellel együtt
Érdekel
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Ez a férfi örül, mert megkapta az igényelt hitelt
    Lakáshitel

    Hiteligénylés vállalkozóként – mikor melyiket igényeljem?

    Ha magánjellegű céljaidat – például költözés, korszerűsítés, autóvásárlás, nagyobb családi esemény lebonyolítása – szeretnéd megvalósítani, akkor többféle lakossági hitel közül választhatsz még akkor is, ha saját vállalkozásodban dolgozol. A választékban nincs ugyan különbség, de mikor melyik hitel a megfelelő, és miben más ezeket vállalkozóként igényelni?

    frissítve: 2024. március 18.
  • Hitelfedezeti mutatót tartalmazó dokumentumot ír alá a lakáshitel igénylő
    Lakáshitel

    Hitelfedezeti mutató: Ilyen ingatlanodnak kell lennie 2024-ben, ha lakáshitelt szeretnél

    Lakáshitel felvételnél az ingatlanfedezet értékének 80 százalékánál magasabb összeget a bank nem adhat neked hitelként és a havi törlesztőrészlet nem lehet magasabb, mint jövedelmed bizonyos része. Miért vannak ezek a szabályok? Milyen egyéb feltételeknek kell megfelelnie az ingatlannak ahhoz, hogy fedezetként használhasd? Bemutatjuk, hogy miért kell odafigyelned a hitelfedezeti mutatóra.

    frissítve: 2024. február 22.
  • Lakáshitel önerő nélkül nehezen megy az ilyen tervrajzon létező ingatlanokra
    Lakáshitel

    Lakáshitel önerő nélkül - lehetséges, mutatjuk hogyan

    Lakást szeretnél vásárolni, de nem tudod hogyan teremtsd elő az ehhez szükséges önerőt? Egyáltalán, miért kell a lakáshitelhez önerő, és a vételár mekkora rész legyen? Talán te is azt gondolod, hogy a lakáshitel önerő nélkül nem fog menni, mert a bankok egyre szigorúbbak. Szerencsére többféle megoldás is van. Összegyűjtöttük ezeket és lépésről lépésre elmagyarázzuk mindegyiket. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. május 6.