Mobilalkalmazás

A mobilfizetés ma már gyakorlatilag egyet jelent a bolti érintéses mobilfizetéssel, mely sok banknál saját mobilalkalmazásban jelent meg, de ma már a bankok térnek át Androidon a Google Wallet használatára. Ennek keretében a bankod által bedigitalizált bankkártyádat használod a mobilban, mely elkülönül a meglévő, fizikai bankkártyádtól. Tehát például ha letiltod a plasztik bankkártyádat, az nem vonatkozik feltétlenül a digitális bankkártyádra. Ugyanígy, eltérő lehet a két kártya lejárati ideje is.

A mobilfizetés során a mobiltelefonba bedigitalizált kártyád segítségével a mobiltelefonod érintésével fizethetsz azokon a helyeken, ahol van érintéses elfogadás.

A mobilfizetés előnye, hogy a kártya akár 1 forintos költésre is kér kódot (a képernyő felélesztéséhez), illetve hogy - kizárólag Android rendszeren - az NFC áramkör kikapcsolható.

A banki mobilalkalmazással pontosan úgy fizethetsz, mint a bankkártyáddal, de a PIN kódot lehet, hogy a POS-terminál helyett a telefonodon kell megadni, pontosabban a biometrikus azonosítást vagy az mPIN kódodat használhatod helyette.

A banki mobilalkalmazás azonban - akár támogatja a mobilfizetést, akár nem - sokkal többet tud az egyenleglekérdezésnél vagy az eseti átutalásnál. Némelyik appban elég sok mindent vásárolhatsz (akár még közlekedési mobiljegyet is), de fel tudsz tölteni mobilegyenleget, tudsz vásárolni autópálya-matricát vagy fizethetsz parkolást is.

Minden nagyobb banknak van mobilalkalmazása mind Android, mind iOS rendszerekre, de több bank a Huawei által kínált Harmony operációs rendszerre is fejlesztett appot.

Bajnok Plusz számlacsomag
  • 40 000 Ft jóváírási akció szelfis számlanyitással
  • havi 4 darab ingyenes ATM forint készpénzfelvétel belföldön
  • jóváírási feltétellel havi 990 Ft-os számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Mosolygól lány keresi a mobilján, hogy melyik a legjobb bank
    Bankszámla

    Legjobb bankszámla: így érdemes kiválasztanod 2024-ben

    „Az egyik bank, olyan, mint a másik, ugyanazt nyújtják, ugyanazt tudják. Ahol valamilyen költség alacsonyabb, ott majd lesz egy másik díj, ami magasabb, és végül ugyanannyit fizetek.” Gyakran hallhatunk ilyeneket, ez viszont nem így van. Egyrészt a költségeket tekintve évi több tízezer forintos különbség is lehet a bankszámlák között, illetve vannak olyan bankok, amelyek mobilbankjával szinte bármit elintézhetünk és láttunk olyat is, ami nagyon nehezen kezelhető és jóval kevesebbet tud, sokaknak ez is választási szempont. Másoknak az a fontos, hogy legyen a közelben bankfiók vagy bankautomata. Segítünk a választásban.

    frissítve: 2024. május 9.
  • K&H szép kártya érintésével fizetés egy boltban
    Bankszámla

    K&H SZÉP Kártya – minden, amit tudnod kell róla 2024-ben

    A K&H SZÉP Kártya egy olyan fizetőeszköz, amellyel belföldön több ezer szálláshelyen, étteremben, vagy szabadidős élmény igénybevétele során fizethetsz. A munkáltatódtól olyan juttatásokat kaphatsz a K&H SZÉP Kártyádra, amelyek a bérként történt kifizetéseknél kedvezményesebben adóznak, ezáltal több pénzt költhetsz el ugyanannyi munkáltatói juttatásból. Ez az útmutató arról szól, hogy hogyan, milyen feltételekkel használhatod a K&H Bank által kibocsátott SZÉP Kártyát.

    frissítve: 2024. január 1.
  • Azonnali átutalás indítása laptopról
    Bankszámla

    Azonnali utalás 2024 - minden, amit érdemes róla tudnod

    A 2020-as év egyik legnagyobb pénzügyi újdonsága lett Magyarországon az azonnali fizetési rendszer. Milyen változásokat hozott ez számodra? Hogyan könnyíti meg a pénzügyeidet? Összegyűjtöttünk minden fontos információt, amit érdemes tudnod az azonnali utalásról. Megtudhatod, hogy milyen utalásokra vonatkozik és hogy mikre figyelj oda.

    frissítve: 2024. január 12.